شستشوی نما همان نماشویی ساختمان است که در زبان عام به این شکل نیز تلفظ می شود. در اصل پاک سازی کامل و ایجاد سطح بدون کثیفی و کدری در سطح نمای ساختمان می باشد.

شستشوی نما با مواد و ابزار مخصوص اجرا می شود و کاملا با دیدگاه مردم که فکر می کنند که شستن نما با دستگاه سندبلاست ، همان اب گرفتن عادی است متفاوت بوده و مراحل کاملا تخصصی را در بر می گیرد.

شستشوی نمای ساختمان هیچ اسیبی به سنگ وارد نمی کند و تنها لایه هایی که در اثر نشستن الاینده ها و گرد و غبار و در مواردی ماندگاری سیمان و ماسه و کدری ناشی از بازسازی ساختمان و همچنین پایین امدن سطح کیفیت در گذر زمان ایجاد شده است را با شستشوی نما از بین می برند.

شستشوی نما با طناب و داربست انجام می شود که نحوه استفاده از هر یک بستگی به موقعیت ساختمان و نظر کارشناس فنی و کارفرما دارد که در هر دو حالت شستن نمای ساختمان با بالاترین کیفیت عملیاتی می شود.

شستشوی نما در تهران و کرج

در زرین ساب برای شستشوی نمای ساختمان در تهران و کرج پنج اکیپ کامل راپل کار و داربست کار در نظر گرفته ایم که به دلیل امادگی بالا از ساختمان های یک طبقه تا برج های ده طبقه را در مدت زمان کارشناسی شده معین به پایان می رسانیم.

هزینه شستشوی نما بر اساس جنس سنگ ، متراژ و حجم کار ، میزان کثیفی و کدری ، استفاده از سندبلاست یا واترجت ، دستگاه با برق سه فاز یا تک فاز ، به کاری گیری مواد UF یا CIP و دیسکلر که در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت بستگی دارد.

شستشوی نما با طناب

بسیار پیش امده است که در سطح شهر افرادی را مشاهده کرده اید که با طناب از ساختمان آویزان شده و در حال شست شوی نمای ساختمان است و اولین چیزی که به ذهن شما رسیده نحوه کار و میزان سختی و ایمنی بوده که برای گرفتن پاسخ این سوالات پاراگراف بعدی را خوب بخوانید.

شستشوی نما با طناب با ابزار کاملا ایمن انجام می شود که در اصطلاح به ان راپل گفته می شود که مجموعه وسایلی است که در اختیار یک طناب کار ماهر قرار دارد و ضامن جان و ایمنی فرد است.

در واقع در شستشوی نمای ساختمان با طناب چندین قلاب و محافظ فیزیکی درگیر است که یک طناب اصلی ، طناب کمکی و حفظ تعادل و یک طناب برای نگه داری در هنگام پارگی در راپل تعبیه شده است و تمامی جوانب برای شستن ساختمان در حالت ایده ال مهیا گشته است.

در بالای ساختمان قلاب های مقاوم و درگیر کننده در ابتدای کار به نقاط مورد اطمینان متصل می شود و هنگامی که فرد قصد اجرای شستشوی نما بدون داربست را دارد هیچ خطر جانی وی را تهدی نمی کند.

میزان وزنی که این طناب ها تحمل می کنند حدود پونصد کیلوگرم است و درصد خطر سقوط نزدیک به صفر است البته اگر علاوه بر مقاومت راپل تخصص و تجربه فرد نیز لحاظ شود.

زمان اجرای پروژه نماشویی با طناب به مراتب سریع تر اما میزان تسلط پایین تر اما قدرت مانور بیشتر است و معمولا تمامی این موارد به کارفرما توضیح داده می شود که انتخاب را به عهده مشتری گذاشته شده که بر اساس بودجه و زمان و نیاز انتخاب کند.

شستشوی نما با داربست

داربست مزایای زیادی را در کار ایجاد می کند مانند تضمین ایمنی ، تسلط بالا در سطح نما و از همه مهمتر تمرکز بالا در تمامی نقاط با دید درست که همه این ها سبب می شود که شستشوی نما با داربست را مورد توصیه بسیاری از شرکت و گروه ها کند.

شستشوی نما با سندبلاست

زمان در داربست را باید به دو بخش میزان تایم مورد نیاز برای بستن بر روی ساختمان و خود اجرای نماشویی تقسیم کرد که در هر دو حالت اتلاف وجود دارد اما بازدهی کار به صورت چشم گیری افزایش می یابد.

هزینه شستشوی نمای ساختمان با داربست به مراتب بیشتر از با طناب است زیرا یک هزینه نصب داربست نیز به فاکتور و قرارداد پروژه اضافه می شود که در مقابل مزایای ان ناچیز است.

مواد UF و CIP در شستشوی نمای ساختمان

UF یک ماده اسیدی برای بر طرف کردن نمک و چربی موجود بر روی سنگ است که به دلیل قدرت بالای شیمیایی و ترکیب مواد آلی که دارد می تواند بدون اسیب به لایه های اصلی موجب پاکسازی کامل و بدون ایراد هر میزان کثیفی شود و یک نمک زدای بسیار قوی است که برای نماهای اجری و سنگی که در گذر زمان دچار کدری ناشی از چربی ها و نمک زدگی سطحی می شوند استفاده می شود.

در مقابل و یا می توان گفت در مکمل مواد یو اف از مواد جدیدی در سالهای گذشته در صنعت شست شوی نما رونمایی شد ، تحت عنوان CIP که یک ماده قلیایی  برای از بین بردن رسوب های موجود در نما به دلیل نشستن الاینده ها و اسیب های نور خورشید و باران های اسیدی می باشد.

تیم زرین ساب از نخستین گروه هایی است که شستشوی نمای ساختمان با مواد UF و CIP را در تهران و کرج اغاز کرد و تکنولوژی و مواد در جه یک را منحصرا در اختیار دارد.

در بخش نماشویی ساختمان مطالب مفیدی را در زمینه نحوه اجرا و مراحل انجام نماشویی و همچنین عوامل موثر در قیمت شستشوی نمای ساختمان به طور کامل ذکر کردیم و یک دید کلی از روند کار را در اختیار شما قرار دادیم ، حال قصد داریم تا به طور دقیق تر شستشوی نما را بررسی کرده و زمان نیاز برای نماشویی را تحلیل کنیم.

برای شستشوی نمای ساختمان در تهران و کرج در هر لحظه از شبانه روز می توانید با ما تماس بگیرید.

هر نمایی که ظاهر زشت و کثیفی در طی سال ها به خود گرفته است و یا در پی عملیات ساختمانی مصالح بر روی ان ریخته شده باشد بدون شک نیاز به نماشویی دارد اما متاسفانه در بین اقشار مختلف جامعه این دیدگاه وجود دارد که شستشوی نما شیشه ای به وسیله مواد شوینده و دیگر ابزار را با شست و شوی نمای ساختمان به وسیله دستگاه واترجت و سندبلاست را اشتباه می گیرند و این تصور را دارند که فقط نمای شیشه ای را می توان شست و یا نمای سنگی نیز مانند نمای شیشه شسته می شود.

شستشوی نمای ساختمان به دو صورت انجام می پذیرد به این شکل که در حالت اول که نمای شیشه ای مد نظر است به وسیله طناب و مواد شوینده مخصوص افراد ماهر شروع به شست شو می کنند.

اما در حالت دوم که نمای سنگی مد نظر است از دستگاه های فشار قوی و مواد سیلیس و نانو استفاده می شود تا علاوه بر تمیزی کامل باعث جلا ودرخشش بی نظیری در نما شده و تا مدت ها هیچ کثیفی و الاینده بر روی نمای سنگی نفوذ نمی کند زیرا مواد نانو مانع جذب این کثیفی ها در نما می شوند.

شستشوی نمای ساختمان

حال بهتر است زمان لازم برای شست و شوی نما را بررسی کنیم:

زمانی که عملیات شستشوی نما اغاز می شود با توجه به نوع نماشویی می توان زمان را تقسیم بندی کرد.

در شستشوی ساختمان با طناب ، زمان در بهترین حالت قرار دارد زیرا نماشور با سرعت بیشتری کار خود را پیش می برد اما مشکل نماشویی با طناب تسلط پایین تره نماشور نسبت به نماشویی با داربست است.

اما بیشتر پروژه ها در سطح و متراژهای مختلف به وسیله شست شوی نما با طناب یا همان نماشویی بدون داربست انجام می شود و دلیل این موضوع دردسرهای بستن داربست و هزینه اضافی می باشد اما شست شوی نما با داربست مزایای خود را دارد.

شستشوی نما لازمه زیبایی ساختمان است و این موضوع کاملا واضح است و قیمت شستشوی نمای ساختمان به قدری مناسب است که هزینه کردن برای شستن نما در مقابل نتیجه کار به چشم نمی اید.

شستشوی نمای ساختمان

قیمت شستشوی نمای ساختمان

برای تعیین قیمت شستشوی نمای ساختمان با دستگاه واترجت و سندبلاست مواردی را در نظر می گیرند که به چند مورد مهم اشاره می کنیم.
قبل از پرداختن به این بخش لازم است یک نکته مهم را عرض کنیم و ان هم تفاوت دستگاه واترجت و سندبلاست در شستشوی نمای ساختمان می باشد که بسیاری از افراد را دچار اشتباه می کند.
دستگاه واتر جت در شستشوی نما برای ساختمان هایی استفاده می شود که کثیفی زیادی ندارند و برق تک فاز در محل موجود می باشد و فشار ابی که از ان خارج می شود مناسب برای نماهایی است که تنها قصد شست شوی سطحی را دارند.
اما دستگاه سندبلاست در شستن نما دارای ویژگی های منحصر به فرد و زیادی است از جمله سرعت خارج شدن اب و قدرت بالا در شستشو که سبب گشته است تا در ساختمان هایی که نماهای به مراتب کثیف تری دارند استفاده شود.

شستشوی نمای ساختمان با دستگاه سندبلاست نیازمند برق سه فاز است ، زیرا برق مورد نیاز برای عملکرد کامل برای این دستگاه بیشتر از تک فاز می باشد، و قدرت و سرعت ابی که از سندبلاست خارج می شود به قدری بالاست که سطح نما را کامل شست شو می دهد و هیچ گونه چرک و کثیفی باقی نمی گذارد.
در تعیین قیمت شستشوی نمای ساختمان ابتدا ابعاد پروژه دارای اهمیت است برای مثال برای ساختمان های پایین ۵ طبقه معمولا قیمت استاندارد و مقطوع اعلام می شود و متراژ نما مد نظر نیست اما برای متراژ های بالا به صورت متر مربع محاسبه می گردد.
نوع سنگی که در نما کار شده است ، تعیین کننده استفاده از ماده سیلیس در شستشوی ساختمان است ، برای مثال برای سنگ های تراورتن نیازمند است تا از سیلیس استفاده شود تا درزهای موجود در سنگ کاملا پاک شده و اثری از کثیفی باقی نماند.

شستشوی نما
نانو مواد دیگری است که برای افزایش کیفیت و ماندگاری سنگ در شستشوی نما استفاده می شود و نتیجه ی کار را ایده ال می کند و مانند یک محافظ سنگ را از الاینده ها و ریز گردها حفظ می کند.
معماری نمای بیرونی ساختمان و منطقه پروژه نیز در تعیین قیمت شستشوی نما نقش کلیدی را ایفا می کنند.
به طور کلی برای تعیین قیمت شستشوی نمای ساختمان لازم است تا افراد تیم کاری ما در محل حضور یابند و با بررسی دقیق ساختمان قیمت نهایی را اعلام کنند.
شستن نمای ساختمان با مواد نانو و سیلیس و دستگاه سندبلاست سبب می شود تا مدتها ظاهر ساختمان شما زیبایی خود را حفظ کند و به علت استفاده از مواد مرغوب و شست شوی اصولی ، ماندگاری سنگ نما تا مدت طولانی حفظ شود.

پولیش در شستشوی نما

یکی از مباحث مطرح در شستن نمای ساختمان بحث پولیش است که جایگاه ویژه ای در شستشوی  نما دارد و معمولا در اکثر  پروژه های  تیم کاری زرین ساب اجرایی می شود و لازم است اطلاعات دقیقی را در این زمینه ارائه کنیم تا ابهاماتی که ممکن است برای مشتری های عزیز پیش اید ، بر طرف شود.

پولیش اصطلاحا یک ماده پلیمری است که  خاصیت  پاک کنندگی  و جلا دارد و پس از شستشوی نما بر روی سنگ ها زده می شود تا علاوه بر درخشندگی و براقیت ، مانع نفوذ کثیفی ها و ریزگردها شده و به مدت ۲ تا ۳ سال زیبایی نمای ساختمان را حفظ میکند.

شستشوی نما در تهران و کرج

بعد  از شست شوی ساختمان با دستگاه سندبلاست  نماشور متناسب  با نما ، اقدام به  پولیش می کند  و با اینکار زیبایی منحصر  به فردی در نما ایجاد  می شود.

مورد دیگری که در بحث  نمای ساختمان  مطرح است ، شستشوی  نما با مواد نانو می باشد که اینکار نیز عملی مشابه پولیش است ، اما با درصد تاثیر گذاری بالاتر که معمولا به این صورت است که ، در پولیش نما هدف براقیت است ولی در شستشوی نما با مواد نانو بحث ایجاد لایه غیر قابل نفوذ مطرح است.

به طور کلی پولیش کردن سطح نما و شستشوی نمای ساختمان با مواد نانو در تمامی پروژه های سطح یک ، تیم ما اجرایی می شود و به قدری نتیجه کار قابل قبول و ایده ال است که هزینه شستن نما به چشم نمی اید.

شستشوی نما با نانو

خدمات شستشوی نما در تهران و کرج ، توسط تیم کاری زرین ساب :

 • شستشوی نمای ساختمان بدون داربست و با داربست
 • بهترین قیمت شستشوی نما با بهترین کیفیت ممکن
 • تعیین قیمت شستشوی نمای ساختمان با بررسی کارشناسی
 • شستشوی نما با مواد نانو ،  سیلیس و پولیش
 • شستشوی نمای ساختمان با سندبلاست
 • شستشوی نما با واتر جت
 • خدمات شستشوی نما در تهران ( مناطق ۲۲ گانه )
 • ارائه خدمات شستشوی نما در کرج
 • شستشوی نما در تجریش ، سعادت اباد ، جردن ، قیطریه ، یافت اباد ، تهرانپارس ، ونک ،میرداماد، شهرک غرب ، زعفرانیه ، نیاوران ، آفریقا ، پاسداران ،ولنجک و…
 • شستشوی نما در شمال تهران
 • شستشوی نما در غرب تهران
 • شستشوی نما در شرق تهران
 • شستشوی نما در جنوب تهران
 • امادگی کامل از نظر نیروی فنی و تجهیزات برای شست و شوی نما در ابعاد و مناطق مختلف تهران و کرج
 • شستشوی نمای ساختمان از جمله : شیشه ای ، اجری ، گرانیتی ، تراورتن ، فریم لس ، انواع سنگ و …
 • شستشوی نمای کامپوزیت با بهترین مواد و ابزار در ابعاد مختلف
 • بهره گیری از بهترین نیروی فعال و متخصص برای ارائه خدمات شستشوی نما در شمال تهران متناسب با موقعیت جغرافیایی و سطح درخواست.