اهمیت معماری داخلی و ایده ال بودن محیط در هتل به قدری بالاست که لازم به گفتن نیست اما در این مقاله قصد داریم تا از  اهمیت کفسابی هتل سخن بگوییم و نحوه ساب زنی سنگ های مورد استفاده در هتل ها را مورد بررسی قرار دهیم:

در کفسابی هتل نسبت به کفسابی دیگر مکان ها تفاوت های جزئی وجود دارد و علت این موضوع حساسیت کار است.

کفسابی ساختمان به طور کلی در بحث معماری و دیزاین محیط نقش بسیار اساسی را ایفا می کند و در هتل نیز این موضوع کاملا قابل لمس می باشد و صاحبان اماکن خدماتی مانند هتل و مسافرخانه ها به خوبی می دانند که باید به صورت دوره ای عملیات کفسابی را انجام دهند.

حضور مهمان ها و توریست ها داخلی و خارجی در هتل ها سبب گشته است تا صاحبان این مشاغل در ارائه خدمات پیشتاز و در رقابت باهم باشند و برای بهتر شدن فضای داخلی هتل تلاش کنند که یکی از این تلاش ها کفسابی می باشد.

در این بخش نکاتی را در باب کفسابی سنگ فرش هتل ها بیان می کنیم:

معمولا حد متوسط زمانی که در حالت عادی برای ساب زنی  صد متر سنگ نیاز است بین ۳ تا ۵ روز کاری می باشد اما در هتل این موضوع کمی فرق می کند و زمان بیشتری را برای کفسابی طلب می کند.

دقت و ظرافت ساب زنی در هتل بالاتر می رود تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود پس کفساب باید دقت کند که لقمه سنگ ها را به درستی استفاده کند و از ساب اول تا پایان به درستی عملیات ساب زنی را تداعی کند.

برای پرداخت کامل سنگ باید ساب ها پی در پی و بدون وقفه به سنگ زده شود و حدالامکان از عبور و مرور در محل کف سابی خودداری شود.

نمونه کفسابی کف هتل

معمولا در کفسابی هتل از لقمه سنگ های ایتالیایی که بهترین لقمه سنگ های موجود می باشند، استفاده می شودو در طول و عرض محیط زده می شود تا کیفیت سنگ به بالاترین حد خود برسد.

در هتل ، تمامی مکان هایی که از سنگ فرش استفاده شده است مورد کفسابی و سنگسابی قرار می گیرند از جمله:راهرو ها،جلوی اسانسورها ، داخل سوئیت ها ، اتاق ها و اشپزخانه ها و سالن ها و…

سنگ هایی که بیشتر در هتل ها فرش می شود از جنس دهبید ، گردویی ، سنگ های چینی ، گرانیت ، مرمریت ها و… می باشد.

در کفسابی هتل با توجه به نوع سنگ و میزان پستی و بلندی از لقمه سنگ ها استفاده می شود که در مقالات پیشین در مورد این موضوع مفصل صحبت کردیم