در این بخش نکاتی را درباره اهمیت کفسابی پارکینگ بیان می کنیم و اشاره ای به نحوه ساب زنی سنگفرش پارکینگ خواهیم داشت،هم سطح بودن سنگ در پارکینگ منازل یا محیط های کاری و حتی پارکینگ های طبقاتی بسیار حائز اهمیت است و دلیل ان حرکت روان ماشین می باشد.

زیبایی محیط از موارد دیگر اهمیت کفسابی پارکینگ است زیرا با وجود پستی و بلندی و کثیفی بر روی سنگ چهره ی زشتی در پارکینگ حاکم می شود که ناخوشایند است.

کفسابی سنگ پارکینگ با دستگاه

عمده مشکلاتی که برای سنگ فرش پارکینگ ممکن است به وجود اید شامل موارد زیر است:

  • از دست رفتن کیفیت سنگ در گذر زمان
  • ریختن روغن موتور یا بنزین بر روی سنگ
  • ایجاد پستی و بلندی در هنگام سنگ فرش و تراز نبودن سنگ ها
  • ریختن مصالح بر روی سنگ
  • ایجاد کثیفی و چرک و حالت کدر بر روی سنگ

اهمیت کفسابی در انواع پارکینگ

در پارکینگ های اختصاصی اهمیت کفسابی دوچندان می شود زیرا افرادی که ماشین های خود را در این مناطق پارک میکنند دارای اتومبیل های لوکس بوده و معماری محیط برایشان اهمیت زیادی دارد.

در پارکینگ های طبقاتی که تردد ماشین ها بسیار بالاست باید به صورت دوره ای عملیات کفسابی و سنگسابی انجام پذیرد زیرا هم کثیفی در این نوع پارکینگ ها بالاست و هم یک دست شدن سنگ ها برای عبور و مرور ماشین ها لازم است.

کفسابی نکردن پارکینگ باعث می شود تا علاوه بر از بین رفتن لاستیک ماشین در پی پستی و بلندی و تراز نبودن سنگ یک حالت ناخوشایند در هنگام حرکت در پارکینگ در ذهن افراد ایجاد شود.

در پارکینگ معمولا از سنگ گرانیت  و در مواردی از سنگ گوهری و تراورتن استفاده می شود البته این موضوع به سلیقه کارفرما و صاحب ملک دارد.

در بحث کفسابی پارکینگ ، ساب زنی سنگ به روالی که در صفحه سنگسابی و کفسابی ذکر کردیم انجام می شود.

معمولا افرادی که دارای پارکینگ هستند از کفشویی به جای کفسابی سنگ استفاده می کنند که در کوتاه مدت نتیجه مطلوبی می گیرند اما برای تضمین شفافیت سنگ و یک دست شدن سنگ باید از کف سابی استفاده کرد.