کفشویی چیست ؟

به شست شوی سنگفرش با استفاده از فرچه مخصوص و دستگاه کفسابی ، کفشویی می گویند،که تفاوت های زیادی با کفسابی دارد که در ادامه ذکر خواهیم کرد.

فرچه ای که به دستگاه کفسابی متصل میشود دارای ساختار خاصی است که تمامی چرک ها و کثیفی های سنگ را از بین میبرد و باعث میشود تا کیفیت متعادلی بر روی سنگ ایجاد شود.

تفاوت کفسابی و کفشویی

کفسابی و سنگسابی با کفشویی تفاوت های گسترده ای دارد  به طوری که در کفسابی عملیات ساب زنی و صیقل دادن و همچنین لایه برداری سنگ انجام میشود و سنگ به بالاترین کیفیت خود می رسد و ماندگاری ان نیز افزایش می یابد اما در کفشویی این پارامتر کاملا متفاوت است و فقط کثیفی و چرک های سنگ به وسیله چرخش فرچه در دستگاه از بین میرود و لایه بردای انجام نمیشود.

بسیاری از افراد کفسابی و کفشویی را یکی می پندارند اما کفسابی یک کار بسیار تخصصی  و زمان بر بوده و لقمه سنگ های مخصوص خود را طلب می کند اما شست و شو با فرچه در مدت زمان بسیار کمتر انجام میشود و در ان از لقمه سنگ استفاده نمیشود.

البته لازم به ذکر است که کف شویی نیز مزایای خود را دارد و می توان به صورت دوره ای این کار را بر روی سنگ فرش انجام داد.

تفاوت کفسابی ارزان و کفسابی تضمینی

معمولا اصطلاح کفسابی ارزان برای کفشویی به کار می رود و می توان با هزینه کمتر نسبت به کفسابی تخصصی با لقمه سنگ های مخصوص این کار را انجام داد.

در عوض اصطلاح کفسابی تضمینی با بالاترین کیفیت به ساب زنی سنگ و صیقل دادن و لایه بردای سنگ اطلاق می شود که سنگ را به بالاترین سطح خود می رساند.

توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر میخواهید به صورت کوتاه مدت و بدون لایه برداری و صیقل دادن و تنها برای تمیزی سنگ خود اقدام کنید از خدمات کفشویی زرین ساب استفاده کنید و اگر مایلید که سنگ های خود را به بهترین نحو تبدیل کنید از خدمات کفسابی تضمینی ما بهره مند شوید.

کفسابی سرامیک یا در اصطلاح درست کفشویی سرامیک

در واقع کفسابی سرامیک اصطلاح درستی نیست زیرا برای شست شوی سرامیک از عملیات کفشویی استفاده می شود و در افکار عمومی چون فرچه در  دستگاه کفسابی وصل می شود ، تصور می کنند که کف سابی انجام شده است و این امر باعث شده تا افراد سودجو از نااگاهی مردم استفاده کنند و اصطلاحی را در تحت عنوان کفسابی سرامیک مطرح کنند.

برای از بین بردن چرک و کثیفی که بر روی سرامیک ایجاد شده است از کفشویی با فرچه مخصوص استفاده می شود و کفسابی بر روی سرامیک غیر ممکن می باشد زیرا هم باعث از بین رفتن سرامیک میشود و هم لعاب ان را خراب می کند.

در بعضی از موارد که چرک و کثیفی بیشتر است از مواد اسیدی مخصوص استفاده می شود که این کار نیز با احتیاط همراه است تا سرامیک اسیب جدی نبیند.

دقت کنید که تمامی سنگ فرش ها از جمله گرانیت و موزاییک ، دهبید و تراورتن و مرمریت ولاشه سنگ و کف بتنی… قابلیت ساب زدن را دارند اما بر روی سرامیک فقط می توان کفشویی با فرچه را انجام داد.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید